T.C. ZONGULDAK VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

KADİR GECESİ MESAJI

KADİR GECESİ MESAJI

     İnsanlığa ahlak, düşünce, iman, ibadet, dünya ve ahirete ait hükümlerde en üstün nizamı getiren Kur’an-ı Kerim, Kadir gecesinde cihanı aydınlatmaya başlamıştır.

     Bu gece, rahmet, bereket, mağfiret ayı olan mübarek Ramazan-ı Şerif’in manevi mükâfatlarla dopdolu olan en büyük tecelli gecesidir.

     Bu gece, ilahi rahmet, bereket, mağfiret, feyiz ve nurların tecelli ettiği, duaların kabul, yapılan iyiliklerin, hayır ve hasenatın makbul olduğu ve ibadet eden kulların ruh sadeliğine, gönül rahatlığına, ibadetin manevi zevkine erdiği müstesna bir gecedir.

     Bu gece, meleklerin sabaha kadar yeryüzüne inerek ibadet eden müminleri kuşatıp müjdeledikleri ve selamladıkları bir selam ve selamet gecesidir.

     Bu gece, mahzun kalp ve yaşlı gözlerle Allah’a açılan ellerin boş çevrilmeyeceği, samimiyet ve ihlâsla yapılan tevbelerin kabul olacağı bir gecedir.

     Evet, bu geceyi bizler ulaştıran rabbimize hamdolsun…

     Yaklaşık bir insan ömrüne denk gelen “Kadir Gecesi”nin ve akabinde Ramazan Bayramının İslam âlemine, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.

     Ayrıca Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramının sevincinin üzerimize düştüğü bu müstesna günlerde, gerek ülkemizin muhtelif yerlerinde gerekse İstanbul Atatürk Havaalanında yaşanan terör olaylarını şiddetle kınıyor, bu menfur saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

        

                                                                                      Mürsel ÖZTÜRK

                                                                                     Zonguldak Müftüsü