​T.C. ÇAYCUMA KAYMAKAMLIĞI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

İlçe Müftümüz

Mahmut Rauf ARCAKLIOĞLU

1973 yılında Ankara İli Beypazarı ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Sopçaalan köyünde tamamladı.

1984-1991 yılları arasında Beypazarı İmam –Hatip Lisesinden başarı ile mezun oldu. İlk görevine 1992 yılında Beypazarı Yukarı Ulucak köyünde (Kayaovası) Vekil İmam olarak başladı. Aynı yıl (1992) Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı ve İzmir'e yerleşti. İki yıl burada okuduktan sonra Ankara İlahiyat Fakütesine yatay geçiş yaptı ve bu fakülteden 1997 yılında mezun oldu.

 Fakülte son sınıfta Beypazarı Kuyumcu Tekke köyünde (2,5 yıl) İmamet görevinde bulundu.1998 Yılında Askerlik görevimi Malatya ilimizde kısa dönem (8 ay) er statüsünde tamamladı.

 09 Eylül 1999- 05 Mart 2002. Konya’da “ Müftülük Vaizlik İhtisas Kursunu “ başarı ile tamamlayıp Bingöl ilimizin Yayladere ilçesine Müftü olarak atandı ve bu görevi 2 yıl sürdü.

 2004 yılının kasım ayından 2006 yılının 10 Kasımına kadar Çankırı ilinin Kurşunlu ilçesinde müftülük görevinde bulundu.

 15 Kasım 2006 tarihinde Yurt dışı din hizmeti için Hollanda’nın Delft şehrine atandı. Temmuz 2011 de yurda dönüş yaptı.

 1.5 ay kadar Ankara Polatlı ilçesinde Müftülük Vekaleti ve Vaizlik görevlerinde bulundu.

 26.09.2011 – 04.02.2015 tarihleri arasında Eskipazar İlçe Müftüsü olarak  görev yaptıktan sonra 04.02.2015 tarihinde Çaycuma İlçe Müftüsü olarak atandı.  Halen bu görevini sürdürmektedir.

 İlçe Müftümüz Mahmut Rauf Arcaklıoğlu evli olup Emre ve Elif Sude isimlerinde iki çocuğu vardır. İngilizce, Hollandaca ve Arapça bilmekte olup spor yapmaktan ve kitap okumaktan hoşlanmaktadır.