T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Zonguldak Müftülüğü

01.09.2016

5-Abdulgafur KARAİSMAİLOĞLU 1951-1953

1320 Yılında Of’ta dünyaya gelen ilkokul mezunu olan KARAİSMAİLOGLU; ilk görevine Zonguldak vaizi olarak başlamıştır. (29.08.1951-31.10.1951). Zonguldak vaizi iken 01.11.1951 yılanda Zonguldak müftülüğüne atanmıştır. (29.05.1953 yılına kadar Zonguldak müftüsü olarak görev yapmıştır. Zonguldak müftülüğünden Samsun gezici vaizliğine ve Palatlı müftülüğü görevlerine atanmıştır.21.05.1955-28.09.1958 tarihleri arasında Kore 6. ve 8. Tugay Taburu imamlığı görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra sırasıyla; Yozgat müftülüğü, Tokat gezici vaizliği, Tokat müftülüğü ve Birecik müftülüğü görevlerinde bulunan KARAiSMAiLOĞLU 27.12.1968 tarihinde Çankaya vaizliğine atanmış olup, Çankaya vaizi iken 04.05.1977 tarihinde emekliye sevk edilmiştir.