T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Zonguldak Müftülüğü

25.05.2018

RAMAZAN BULUŞMALARI

Diyanet İşleri Başkanlığımızca oluşturulan ekipler marifetiyle tüm ülkemizde “Ramazan Buluşmaları Programları” gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda DİB Vaizi İlhami Kemaloğlu ile Bolu Eğitim Merkezi Öğretim Görevlisi Hasan Eke 24.05.2018 Perşembe günü Zonguldak’a gelerek vaaz-irşat programlarına katıldılar. İl Müftüsü Rüstem Can ve misafir hocalarımızdan oluşan heyet ilk olarak Zonguldak Valisi Sn. Ahmet Çınar’ı makamında ziyaret etti. Valilik ziyaretinin ardından Kanal Z’ye geçerek “Ramazan ve İsraf” konulu programı gerçekleştirdi.

Zonguldak Merkez Huzurevinde meskûn olan yaşlılarımızı da ziyaret ederek hediyelerini takdim eden heyet buradan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesine geçerek Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Salih Aybey ve fakülte öğretim üyeleriyle görüştü. Heyet STK’lar ve Daire amirleriyle yapılacak iftar programı için öğretmenevine geçti.

25.05.2018 Cuma günü ise Zonguldak’ta Cuma namazı öncesi vaaz-irşat programı gerçekleştiren heyet Kozlu’da bulunan Sevgi evine ziyaret gerçekleştirdi. Burada kalan çocuklara hediye veren heyet kurum hakkında idareciler tarafından bilgilendirildi. Müftü Rüstem Can, Başkanlık Vaizi İlhami Kemaloğlu ve Eğitim Görevlisi Hasan Eke müftülük personeliyle iftar programında buluştu.